ENERJİ EFT’si NEDİR ?


EFT  Duygusal Özgürleşme Teknikleri Gary Craig tarafından geliştirilmiştir.İngiltere’de bulunan  AMT (The Association for Meridian Therapies) Enerji  Meridyenleri Terapi Derneği  kurucusu Dr. Silvia Hartmann tarafından 2011 yılında son haline getirilmiştir. Açılımı  Emotional Freedom Technique, yani Duygusal Özgürleşme/Arınma Tekniği olan EFT, binlerce yıldır kullanılan akapunktur ve akuspresurdan temel alan iğnesiz akapunktur yöntemidir.

Eft,olumsuz duygulardan özgürleşmektir.Özgürlük ise  gelişmenizi ve kapasitenizi gerçekleştirmekten sizi alıkoyan gizli engelleri aşmanızı sağlayan şeydir.

Yıllarca süren kendinden şüphe etme veya konuşma yapma isteksizliğinden veya sevilen birinin kaybından duyulan üzüntüden veya öfkeden veya tecavüz ya da diğer işkence biçimlerini kapsayan olumsuz anılardan özgürleşmektir.

Daha fazla gelir kazanma,iş konuşmalarını yapma, yeni bir işe başlama,kilo verme, insanlarla rahatlıkla yakınlaşma veya bir konuşmacı,şarkıcı ya da komedyen olma özgürlüğüdür.

İlaç kullanmanıza, alkol almanıza,sigara içmenize veya buzdolabını talan etmenize neden olan endişeden özgürleşmektir.

Sevgiyi kolaylıkla ifade edebilme ve bu gezegende incelikle ve güvenle yürüme özgürlüğüdür.

Şiddetli korkulardan,fobilerden veya endişeden,panik ataklardan,travma sonrası stres bozukluğundan (PTSD) veya bağımlılık yaratıcı tutkulardan,depresyondan,suçluluktan ve bunlar gibi şeylerden özgürleşmektir.

EFT de enerji akışını dönüştürmek ve yenilemek üzere,akışın sekteye uğradıgı belirli meridyen noktalarını tespit ederek belirli yöntemlere dayalı vuruş yaparız.

Tüm fiziksel, zihinsel ve ruhsal sorunların ve hastalıkların altında enerji sistemimizdeki tıkanıklıklar  yatar. Enerji sisteminde bir olay olmuştur ve artık olması gerektiği gibi işlemiyordur. EFT bu tıkanıklıkları ortadan kaldırır. EFT enerji bedeni aracılığı ile doğal enerji  akışının blokajının kaldırılması ile çalışır.

Blokajı kaldırdığımız zaman enerji bedeni boyunca enerji akışı artar ve tam akış gerçekleştiğinde enerji bedeni hayata gelir ve şifa olayı gerçekleşir. Asıl sorun (eski sorun)bir daha asla geri gelmez.

EFT hızlı,kolay,acısızdır ve şuana kadar meridyen noktalarına vuruş yapmanın olumsuz yan etkisi hiç bildirilmemiştir.

EFT Uygulama Alanları

Olumsuz Duygular ; Değersizlik, stres, öfke, korku, endişe, acı, üzüntü, suçluluk, güvensizlik, korku, nefret, kıskançlık, fobi, panik atak, depresyon

Olumsuz İnançlar ; “Şanssızım”, “Talihsizim”, “Yalnızlığa mahkumum”, “Beceriksizim”, “Sevilmeye layık değilim”, “Para geldiği gibi gider”, “Babana bile güvenmeyeceksin”, “Bütün erkekler aldatır”, ”Bütün aksilikler beni bulur”

Duygusal Travma ; Kaza, cinsel taciz, zorbalığa uğrama, terk edilme, işten çıkarılma, soygun, yakınını kaybetme, haksızlığa uğrama, mobbing

Bedensel Sorunlar ; Alerjiler, sırt ve bel ağrıları, fibromiyalji, kabızlık, cinsel sorunlar, şişmanlık, sedef hastalığı, karın ve mide ağrıları, iştahsızlık

Madde Bağımlılıkları ; Sigara,alkol,yemek,uyuşturucu,alışveriş

İlişki Sorunları ; Cinsel Sorunlar,boşanma,insan bağımlılığı,aldatılma,ilişki sorunları

Hedef Belirleme ; İş yerinde,ilişkilerde,kazanç düzeyinde,projelerde,toplumda yer belirlemede,hayat amacını bulmada

Performans Arttırma ; Sınav,iş,spor,sanat alanlarında,kolay odaklanma,hafıza geliştirme, yaratıcılık,disiplin geliştirme,verim arttırma

Korkular ; Değersizlik korkusu,parasızlık korkusu,yalnızlık korkusu,başarısızlık korkusu, kaybetme korkusu,hastalık korkusu,yetersizlik korkusu,sevilmeme korkusu,reddedilme korkusu

EFT uygulama noktaları

• Vuruş yapmak yada taplamak

• Masaj yapmak

• Tutmak yada dokunmak

Vuruş yapmak enerji  sistemine kısa ve keskin şoklar gönderir .Bu eft yapmanın kısa ve özgün  yoludur. Enerji akışını geliştirmenin ilk ve genelde kullanılan yöntemidir.Hafif ve ritmik olarak vuruş yapın.

EFT ile çalışırken her zaman ENERJİYİ düşünün.

Tüm EFT Noktalarına Masaj

Çok stresli olduğunuz,düşük enerjili olduğunuz ve vuruş yapmaktan rahatsızlık duyduğunuz (baş ağrısı…vs gibi ) zamanlarda  EFT noktalarına masaj yapmak sizin için iyi bir alternatiftir.

Parmağınızı noktanın üzerine koyun, hafif bir şekilde bastırarak daire çizin.

Her bir noktaya 3 kez hatırlatma ifadesini tekrar edin.

Derin nefes alıp, tamamen rahatlayın.

İşte oldu !

EFT Tedavi Noktalarını Tutmak

EFT uygulama noktalarına dokunmak sürekli etki sağlar ve özellikle tedavinin son aşamalarında enerji akışını önemli derecede geliştirir.

Noktalara dokunmak hatırlamak,düşünceler,anlayış, farkındalık,konsantrasyonu tutmak,beden duyumlarını hissetmek,zihin/beden/enerji bedeni hallerine daha dikkatli girmek için özellikle iyidir.

Enerji noktalarına dokunurken enerjinin,enerji ellerinden noktalar aracılığı ile enerji bedenine akıp gittiğini düşünün.Bu süreç boyunca derin nefes alın.

“Şüpheniz varsa, sadece vuruş yapın!”

EFT Vuruş Yapma Tüyoları

Hafifçe vuruş yapın! Daha sert vuruş yapmak yardımcı olmaz!

Derin nefes alın!

Özgürce hareket edin!

EFT ENERJİ ÇALIŞMASINI SEVMEK

Eft ve enerji akışı ile çalışmak başka hiçbir  terapi ve iyileştirmeye benzemeyen bir deneyimdir.Çok farklı hissettirir çünkü çok farklıdır.En önemlisi de enerji çalışması keyiflidir ve sizi iyi hissettirir

EFT uyguladığınızda

Daha mutlu ve arkadaş canlısı

Daha çekici ve daha güçlü

Daha hazır ve daha zeki

Daha sezgisel ve daha şefkatli

Daha sevgi dolu ve daha destekleyici olursunuz.Diğer Uygulamalar

Videolar

Etkinliklerimiz

edakuralay.com sitesinde yayınlanan eğitim, aktivasyon, paylaşım, uygulama veya makalelerin hiçbiri hekiminizin size tavsiye ettiği tıbbi teşhis, tedavi veya bakımın yerine geçmez.

edakuralay.com hastalık teşhisinde ve tedavide bulunmaz, ilaç tavsiye etmez veya hekiminizin tedavisine müdahale etmez.

Hekiminizin önerdiği ilaçları kullanıyorsanız tavsiyelere uymalısınız.Sitemizdeki tüm uygulamalar hiçbir şekilde tedavi ve teşhis amaçlı değildir.Hiçbir şekilde hastalıklar için garanti verilemez.

Sitemizdeki tüm faaliyetler farkındalık, idrak ve anlayışın gelişmesi ve insanın kendi öz varlığını keşfetmesi amaçlıdır.
2019-03-07T14:44:02+03:00